- ID
-
ocds-pyfy63:2018-108945:obj:1
- Classification
-
CPV /
80530000
- Description
-
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i realizacja kursu zawodowego: „Magazynier z obsługą wózków widłowych” w Zielonej Górze dla 14 osób w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”, program Gwarancje dla młodzieży. Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.
Liczba osób może ulec zmianie o 20 % (zwiększeniu lub zmniejszeniu).
Uczestnikami kursu będą osoby bierne zawodowo w wieku 18-24 lata.
Wymagany termin realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy do 31.5.2018 r. Uczestnicy są zobligowani w w/w terminie do ukończenia kursu oraz przystąpienia do egzaminu.
Zajęcia mogą odbywać się w godzinach między 8:00-18:00 w dni powszednie (tj. od poniedziałku do piątku), maksymalnie 8 godzin dziennie.
Kurs ma zostać przeprowadzony w wymiarze 120 h szkolenia zawodowego/ 1 osobę.
Wózek widłowy – 15h jazda praktyczna na wózkach, na osobę (dopuszcza się 2 osoby na 1h jazdy), 52h zajęcia teoretyczne, łącznie 67h.
Magazynier - 21h szkolenie praktyczne (na praktycznych programach magazynowych, z symulacją magazynu), zajęcia teoretyczne 32h, łącznie 53h.
Kurs realizowany zgodnie z wymogami certyfikacji uprawnień operatora wózka widłowego wraz z egzaminem Urzędu Dozoru Technicznego.
Kurs magazyniera zakończony wewnętrznym egzaminem i potwierdzony protokołem z odbytego egzaminu.
Po ukończeniu kursu magazyniera z obsługą wózka widłowego uczestnicy mają otrzymać zaświadczenie potwierdzające jego ukończeniu.
Po zdaniu egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną Urzędu Dozoru Technicznego, uczestnicy kursu otrzymują stosowne świadectwo oraz książkę operatora wózka widłowego.
Pod pojęciem zorganizowania i realizacji kursu Zamawiający rozumie:
— zapewnienie przez Wykonawcę odpowiedniej kadry do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych w ramach kursu,
— zapewnienie przez Wykonawcę odpowiedniego miejsca na terenie danej miejscowości i niezbędnego sprzętu do przeprowadzenia zajęć praktycznych i teoretycznych, wymaganych obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa,
— zapewnienie przez Wykonawcę odzieży ochronnej (odpowiedni kask + rękawice),
— zapewnienie przez Wykonawcę, każdemu uczestnikowi, pakietu materiałów metodycznych i innych niezbędnych pomocy dydaktycznych (książek, skryptów),
— zapewnienie przez Wykonawcę badań lekarskich dla uczestników kursu. Wykonawca zleci przeprowadzenie badań lekarskich niezbędnych do orzeczenia o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w kursie przed rozpoczęciem szkolenia,
— zapewnienie przez Wykonawcę, w trakcie trwania zajęć teoretycznych i praktycznych (ok. 15 dni), dla wszystkich uczestników, w miejscu szkolenia obiadu w formie ciepłego posiłku wraz z napojem.,
— skierowanie, przez Wykonawcę, uczestników kursu na egzamin końcowy przeprowadzony przez uprawnione organy zewnętrzne - egzamin UDT oraz sporządzenie protokołu z odbytego egzaminu,
— zapewnienie otrzymania przez uczestników, którzy zdali egzamin UDT, zaświadczenia kwalifikacyjnego do obsługi urządzeń transportu bliskiego.