- ID
-
ocds-pyfy63:2017-354573:obj:1
- Classification
-
CPV /
77211500
- Description
-
3.1.1 Zakres prac obejmuje:
3.1.1.1 usuwanie gałęzi obumarłych oraz nadłamanych;
3.1.1.2 usuwanie jemioły;
3.1.1.3 przycięcie gałęzi w celu utrzymania uformowanego kształtu korony;
3.1.1.4 na bieżąco wywożenie większych gałęzi i zrębkowanie pozostałych;
3.1.1.5 porządkowanie terenu bezpośrednio po zakończeniu prac w danym obiekcie, w razie
3.1.1.6 potrzeby rekultywacja terenu;
3.1.1.7 oznakowanie drzew, przy których wykonano zabiegi, znaczkami z trwałego materiału (tworzywo sztuczne lub nierdzewny metal) z numerem: „nr z inwentaryzacji/nr z mapy/17”. Ponadto należy zdjąć (wyjmując gwoździe) znaczki z poprzednich zabiegów i usunąć je zgodnie z zasadami postępowania z odpadami, przy założeniu, że na każdym drzewie będzie do zdjęcia 1 znaczek;
3.1.1.8 sporządzenie wykazu tabelarycznego drzew objętych zabiegami, z podaniem: numeru znaczka, lokalizacji, gatunku i obwodu pnia;
3.1.1.9 wykonanie 5 tablic pamiątkowych o wymiarach 40 x 30 cm, z nazwą zadania, logotypem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz 1 stalowego słupka zabetonowanego w gruncie do montażu tablicy. 4 tablice należy zamontować na istniejących stelażach z nazwami obiektów: Park im. Matejki, Park im. Kilińskiego, Park Nad Jasieniem, Park 3 Maja oraz 1 tablicę na nowym słupku: Al. PCK. Tablica powinna być wykonana z materiału typu Dibond o grubości 3mm. Słupek metalowy z rury stalowej ocynkowanej o średnicy 42 mm, grubości 2 mm i długości 2,30 m, w tym 70 cm do montażu w gruncie (zabetonowania). Szczegóły dotyczące wyglądu tablicy oraz montażu będą uzgodnione z Zamawiającym.
3.2 Prace w koronach drzew będą wykonywane wyłącznie z lin (metodą alpinistyczną).
3.3 Zamawiający wymaga, aby w trakcie realizacji zamówienia:
3.3.1 pracami kierowała osoba posiadająca uprawnienia/kwalifikacje do kierowania pracami konserwatorskimi lub pracami restauratorskimi, polegającymi na zabezpieczeniu, uzupełnieniu, rekonstrukcji lub konserwacji parków zabytkowych albo innego rodzaju zorganizowanej zieleni zabytkowej, która ukończyła studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, których program obejmuje zajęcia lub grupy zajęć umożliwiające nabycie wiedzy i umiejętności w tym zakresie, oraz która po rozpoczęciu studiów drugiego stopnia lub po zaliczeniu szóstego semestru jednolitych studiów magisterskich, przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w pracach konserwatorskich lub pracach restauratorskich prowadzonych przy tego rodzaju zabytkach wpisanych do rejestru.
3.3.2 czynności pielęgnacyjno-lecznicze wykonywały, co najmniej cztery osoby posiadające uprawnienia/kwalifikacje do wykonywania prac o charakterze technicznym, polegających na zabezpieczeniu, uzupełnieniu, rekonstrukcji lub konserwacji parków zabytkowych albo innego rodzaju zorganizowanej zieleni zabytkowej, które posiadają świadectwo ukończenia szkoły średniej zawodowej oraz tytuł zawodowy albo wykształcenie średnie i dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodach związanych z pielęgnacją zieleni albo, przez co najmniej 9 miesięcy brały udział w tego rodzaju pacach prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru.